15 X 2019 – Adam Pociecha „Divina Hortis”

„Divina Hortis” czyli „Boskie Ogrody” to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się 15 października 2019 r. w Muzeum Diecezjalnym w Rzeszowie. Na nowej ekspozycji czasowej zaprezentowane zostały grafiki i rysunki prof. Adama Pociechy, znakomitego i nagradzanego artysty, związanego z Akademią Sztuk Pięknych oraz Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach.
Zebranych przywitał ks. Paweł Batory, dyrektor Muzeum Diecezjalnego. Wprowadzenie do wystawy i twórczości prof. Adama Pociechy wygłosiła Agnieszka Lech-Bińczycka, graficzka z Instytutu Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, która zwróciła uwagę m. in. na tajniki warsztatu grafika. Podczas spotkania głos zabrał również sam bohater wieczoru, prof. Adam Pociecha. Wystawę otworzył bp Jan Wątroba. Uroczystość uświetnił śpiewem chór „Sacra Familia” z parafii Świętej Rodziny w Rzeszowie, pod kierunkiem Andrzeja Szypuły.
Wernisaż zgromadził najwierniejszą publiczność naszego muzeum. Wszyscy podziwiali wykonane z pietyzmem i prawdziwym mistrzostwem prace.
Wystawę można obejrzeć do 5 listopada 2019. (md)

Zdjęcia: Mateusz Krzyśko i Łukasz Gil